Charlie Sexy

Z Charlieho som toho veľa nedostal, ale možno časom sa mi z neho podarí dostať viac. Dis chrapčák známi z bratislavských garáži, ktorý využil v kapele Eva Braun či jeho novej kapele Dead is sexy. Rozhovor bol robení emailovou formou asi okolo roku 2004 až 2005. Krátke a disharmonické ako celý dis beat, že ano…?

J:Nech to dlho nenaťahujeme Charlie boy.

CH: Brazilia rules hehe…latino holé baby a chlpaté kundy, hehe.


J: Tak sa predstav. Kto je Charlie? Kedy si sa narodil, čo tu robíš a prečo si sem prišiel?

Dead is sexy

CH: Som. Narodil som sa o pol noci a najradšej nič nerobím. Jebem na to a nikde nechodím.


J: Ako si sa dostal k hardcore punku? Čo ťa na ňom upútalo a čo ťa na ňom serie?

CH: Ty vole , no cez Michaela Jacksona a už to šlo. Neskôr som počúval také klasiky; Conflict, Crass , potom sa mi dostalo raz do ruky (to bolo dávno, preťažuješ moje mozgové bunky hľadanim v pamäti) Ep- Dischange / Excrement of war… no a počúval som Dischange a povedal som si “To čo je!!! brutal fekal!!!”, a už som sa dostal k základu štýlu, čiže Discharge a ich Hear nothing… tento album ma doteraz drží najviac, čo sa Discharge týka, aj keď mi zas tak čistý dis-beat nehráme, ale inšpirácia je veľká. Mnoho kapiel tvrdí, že sú disbeat a maju ďaleko od Discharge, ale to by mi mohol hocikto proti rečiť, je mi to jedno. My v podstate chceme byť blízko dis, ale sme taký aký sme, čiže dávame!

Discharge – Hear nothing, see nothing, say nothing


Chceme hrať tak ako nás to baví a možno to už raz ani už crust nebude. Kurva, ale teraz by som to tak nechcel. No počúvame veľa štýlov a láka nás robiť všelico tak sa musíme krotiť nech z toho nie je cirkus. Na punku ma upútali babenky a tie ma aj serú.


J: Ty máš, ale divný vkus človeče. Skús sa rozpamätať na prvý kontakt s punkom či hardcore na Slovensku, ktoré kapeli ťa oslovili, aký boli ľudia s ktorými si sa stretával, kde a tak niečo o atmosfére starých dobrých časov.

CH: Staré dobré časy … hehe. Kofola s pivom a zelenou na schodoch pred Funusom. No moj prvý kontakt s punkom bol Disorder v Prahe na 007, počkaj ktorý rok to bol … to bolo nejak v 1993 myslím. To bol masaker. Boli aj predtým na Kominárskej nejaké koncerty, ale ten Disorder, to bola taká prvá šupa pre mňa, kontakt s legendou.


J: Hral si v kapelách, tak prezraď, od kedy a s kým a aké kapely to boli?

Charlie prvý z ľava v Dead is sexy

CH: Spieval som v Eva Braun, ale len chvílu. Zažil som práve ich nezhody, ktoré tam boli a následný rozpad. Potom som dlhú dobu len absorboval muziku a bavil sa. Neskôr sme nahrali taký domáci projekt – Graveless, ktorý ani nemám doma, takže ak by sa niekto ozval, že to má, tak nech mi napíše na jomenyom@stonline.sk a ja budem happy, keď sa mi to dostane do rúk, chcel by som to aspoň DIY spraviť a hodiť na CD. Boli to dosť vydarené skladby na tú dobu. Šak málokto vtedy tak žral švédske kapely ako my. No neskôr zas nuda a len samé projektíky, ktoré nemali význam. Teraz je tu Dead is sexy a myslím, že tu sme sa konečne zhodli ako chalani v tom, že čo chceme hrať.


J: Čo bolo hlavným posolstvom tvojich kapiel? Mali svoje smerovanie, alebo to bola len chuť hrať a zabaviť sa? Myslíš si , že by mali mať kapely vždy nejaké posolstvo, niečo povedať , že by to nemalo byť len o zábave? Aký je tvoj názor na toto nepísané pravidlo hc punku?

CH: Niekedy som sledoval viac texty a postoje kapiel ako teraz to je pravda, napríklad som bol unesený tvorbou Crass a ich posolstvom , ako celok to bolo veľmi silné. Aj Discharge, veď muzika bola s textami tak spolčená, že to bolo hrozivé, a ešte k tomu na tu dobu! Len nech si teraz každý vypočuje Hear nothing… to je bombový útok a skutočný výjav vojny, aspoň ja to tak vidím.

Dead is sexy – Obsession


Žiadna dis beat kapela nemá už ten šialený sound ako Discharge. Celé to bolo originálne a neopočúvatelné. Skutočná sila. Na našom demáči, ktoré sa chystáme práve vydať je to textovo troška až moc jasná záležitosť, ale je to zároveň aj pocta k Discharge. Fuckin’ war! A baviť sa treba. Zhrniem to takž ze ak ma nezaujme určitá muzika danej kapely nezaoberám sa tým pádom ani ich textami.


J: Pamätáš si, kedy si sa po prvýkrát stretol so straight edge v Bratislave? Skús mi niečo napísať o prvej vlne či druhej vlne sxe na Slovensku či v Bratislave? Odkial si čerpal infošky, kapely atď. Koľko ľudí vtedy bolo sxe a ako dlho Vám to vydržalo a prečo ste s tým sekli ak sekli?! Bol si sxe nejakú dobu, že ano?

CH: Hehe, jasné zaujmal som sa o straight edge, stretol som sa s tým na Kominárskej v distre Mira Páteho z Day after records z Čiech. Volá sa tak? Už si nepamätám. Pivo mi vymýva mozog hehe. No a nejaké tie anglické ziny fičali tak som študoval. Maly pekný dizajn a obrázky. Prvá vlna straight edge ma dosť brala . Mňam Minor Threat, ale tí tuším ani straight edge neboli, nie? Viem, že tam bola akási dilema okolo nich, možno sa mýlim…žral som aj Youth of today, Rise above, Infest, bolo toho dosť. Sekol som s tým preto, lebo som si dal vo Funuse pivo.

Dead is sexy

J: Haha, Pivo ťa skolilo. Drogy. Akú úlohu mali drogy v tvojom živote? Myslíš si, že je dobre, keď mladý človek siahne po droge? Ak áno, čo by si im poradil, na čo by si mali dávať pozor?! Sú nejaké drogy, ktoré by si v živote nezobral do ruky a prečo nie?

CH: Odbočím od dlhého rozoberania čo vlastne droga je, keďže mi je jasné, o čo ti ide. Drogy ma nikdy moc nebrali a ani ja som nebral ich.

J: Krátka a výstižná odpoveď ako dis beat. Na nejaký čas si sa stiahol z obrazu a zrazu boom a po rokoch je tu kapela Dead is Sexy, ako si k nej prišiel a aké máte plány. Skús povedať niečo viac o kapele.

CH: No s kapelou Dead is sexy to začalo tak, že sme s našim gitaristom spravili nejaké songy a nemali sme ani moc toho v pláne viac. Iba tak, pre seba si zapogovať, no zalúbil sa nám výsledny efekt natoľko, že sme si to nemohli nechať len pre seba, tak sme to šupli na net. Ohlasi boli dosť silné a nás to začalo šialene baviť, tak sme rozhodli fičať naplno a skúšame už so živím bubeníkom Viktorom. Na demáči hrá na bicie ešte počítač, ale podľa mňa to nie je na škodu . Fasa pomocník a má svoje výhody. Teraz hľadáme basáka, takže ak ma niekto záujem hrať u nás na basu tak nech sa ozve na spomenutý mail a uvidíme. Naše plány sú také, že chceme v každom prípade začať hlavne veľa koncertovať a robíme už skladby na ďalší album. Nápadov je fakt veľa a to je fajn!

Eva Braun – demo 1995


J: Dis beat Bratislava Crust éra bola silná! Tak hovor, čo sa ti pod tým vybavý? Garáže? Veľa opitých crusterov? Bitky s náckami?

CH: No hneď sa mi vymanila jedna príhoda ako som skoro utiekol z pod noža nejakého nácka… no zážitkov bolo mrte . Dobrých aj zlých. Garáže mali niekedy fakt čaro a snaď aj maju ešte. Závidim chalanom čo tam skúšaju ešte aj teraz. No oni môžu závidieť nám, že tu v Pezinku máme skúšobňu zadarmo. Haha, ako som sa odsťahoval do Pezinku, som trocha mimo diania. Dávaš ťažké otázky. Veď jasné, že zážitkov je strašne veľa. To by som sa tu nedopísal, vybavuje sa mi toho v hlave fakt veľa, ale šak to ešte neskončilo! Pre nás je to len ďalší začiatok. Crust rules!


J: Dík za rozhovor a uži si burčiak.

CH: Maj sa krásne a opatruj sa v tej kolíske punku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s