Pišta

Kto nevidel a hlavne nikdy nepočul kapelu ČAD zo Svätého Jura, nevie čo je sranda na koncertoch. Je to jedna z mála grind core kapiel, ktoré si vždy rád vypočujem a podporím, keď sa dá. Nemôžem si pomôcť, ale jednoducho zostava: Pišta “ritný otvor-hluk”, Baška-“královna basových strún a Tom Cruise sú trojka, ktorej sa nevyrovnajú ani Three Stooges. Tento prijebaný rozhovor Vám prináša hlavný sponzor Jesus s hlavou rodiny kapely ČAD. Amen s Vami holobriadkovia. Nie je to žiadna sláva.

Obaja aktéri na jednej fotke


J: Pišta, prečo ČAD? Kto dal kapele také jebnuté meno? Prečo, řekni mi proč, Pišta, proč?

P: Čau vajčiak. Ti jebe? Jaké jebnuté meno? Keby som mal zine a volal by sa jak tvoj, tak by som si držal hubu a úd. To je vidieť, že hovno makové čítaš a potom trt vieš. Keby si mal trochu rozhľad , tak by si vedel, že ČAD je druh morského koníka, ktorý žije v studených vodách Atlantiku a živý sa plutvami odumretých rýb. Ale to je jasné: nečteš, nevieš !!! A vôbec, čo si dnes taký drzý? Histórická omáčka okolo kapely: Kto? Na čom? Pre koho? A za koľko? To by ťa zaujímalo, také kokociny, čo? Akurát tebe to budem vešať na nos, že sme vznikli v 1994, a nahrali zopár demáčov a máme vonku split 7″ ep s AHUMADO GRANUJO a má výjsť aj LP. V 1998 od nás odišiel basák, lebo išiel robiť na zaoceánsky parník, ktorý plával okolo Bermúd a tam mu zmizol úd. Odvtedy sme ho nevideli, lebo sa hanbil ukázať. A do piči, čo tu mám písať, na veľký priestor, keď si dal také otázky na ktoré sa dá odpovedať jednou vetou? Odohrali sme už nejakých 50 koncertov, čo nie je žiadna sláva na tie roky. Od straty nášho basáka s nami hrá moja segra Basia Drak Heligónka Noiseovna.

Jediná fotka Bašky, otrokárči


J: Veriaci grinder, to si kde videl? Prečo vo mňa veríš, keď mám Bratský úd?

P: Veriť znamená milovať, milovať znamená veriť. Boh je láska, láska je Boh. Vieš povedať prečo ty miluješ? Veríme , pretože opätujeme lásku, ktorou nás Boh zahŕňa. Veríme, pretože sme vďační za každú sekundu života. Ďakujeme za lienku na prste, za oblak na oblohe, za chlieb na stole, za ľudí okolo nás. Je mi ale ľúto, že neviem byť lepším človekom, že okrem lásky pociťujem aj nenávisť. Chcem byť lepší v sebazapieraní, a odvážnejší pri vyznávaní Krista. Niekedy som mal strach, alebo skôr som sa hanbil, pred ľuďmi v scéne priznať, že som veriaci katolík. Bál som sa výsmechu a pohŕdania. Neskôr som si uvedomil, že zaprieť Kristovo meno, pred akýmkoľvek človekom, je pre Pána Ježiša ukrutným ponižovaním. Prosímlen o jedno, tak ako prosil Pán Ježiš svojho Otca: “Nech je nie ako ja chcem, ale nech sa plní Tvoja vôľa. Do tvojich rúk porúčam svojho ducha.” Myslím, že toto je základ. Pravdaže, môžeš poukázať na negatívne stránky akými sú Križiacke výpravy, pálenie čarodejníc, posväcovanie zbraní. Ale vieš, všetci sme ľudia, aj kňazi, a církev. A aj prosím, za lepších kňazov, za lepšiu církev, lebo oni mnohým ukazujú cestu a preto by mali byť príkladom. To máš ako keď k tebe príde niekto na návštevu a ty máš krásne na bielo vymaľovanú izbu, len nad stolíkom máš malú modrú škvrnku, ktorú si nechtiac spravil, keď si opravoval plniace pero. A návštevu upúta nie beloba tvojej izby, ale škvrnka nad stolíkom. Tak je to aj s církvou. V nedeľu a na sviatky chodíme tiež do kostola. Aj to mi môžeš vytknúť, všetko je honosné, ľudia neúprimní, dnu zbožní, vyjdu von a robia zlo… Ale do kostola treba chodiť, aby církev neupadla. Je to ako s UG scénou. Ak ľudia nechodia na koncerty, tak akcie stoja za prd, a scéna upadá. Tak je to aj s kostolom. Inak nenávidím, keď sa církev mieša do politiky. Nejak som sa rozpísal, dúfam, že si ma porozumel. Ak ma niekto z vás bude nenávidieť alebo mi ublíži preto, že verím, bude pre mňa cťou trpieť pre Kristovo Najsvetejšie meno.


J: Pánečku, inak za toto Pištovo mesiášstvo si prešiel dobrými sračkami, ale ako tečú roky, tak aj punkáči si zvykli, že nie je len jeden Jesus.
Opíš svoju nádhernú mŕtvu muzičku, prezentujete to ako rip core, vo co go?

v Londýne 2019, foto amentma

P: Naša hudba je živá ! Je to RIP CORE a vo svojej krvnej skupine sme jednoznačne nejlepší. RIP CORE je totiž žáner, ktorý sme založili my, a sme zatiaľ jediní. Veľa ľudí nás označuje ako grind core, ale to je len kúsok tváre nášho hudobného besnenia. Inak sme 100 % DRUGFREE kapela, a to je tiež jeden zo znakov RIP CORE. Tento štýl je charekteristický aj rokenrolovými účesmi, a akustickými gitarami. Naša podpora patrí robotníckemu hnutiu, pretože, ono je najviac utláčané.


J: Myslíš si, že zbohatneš, keď robíš punkové koncerty? Poznámka – už zbohatol, takže otázka je neaktuálna.

P: Si blázen? Ja nerobím punkové koncerty. Ja robím zásadne rokenrolové akcie, na ktorých síce, veľa nezarobím, ale vidím prapodivné hudobné formácie a tiež veľa tanečníkov, ktorí praktizujú prvky akrobatického rokenrolu vo svojom tanci. Tiež tam stretnem mnoho podivných tvárí. Niektorí majú bordel na hlave, niektorí nie. Napríklad jeden taký má na hlave také pospletané vlasy a hovorí tomu , že vredy,alebo jak. Aj jedna baba má také a hovorila , že si ich vôbec neumýva. Tak som sa opýtal toho chalana, že či on si ich umýva, a on povedal, že áno. Tak potom neviem prečo si ich ona neumýva. Niektorí majú aj všeličo pokreslené po rukách a po nohách, jeden mal také kresby aj na bruchu, a jeden tiež aj na chrbte. Aj mávajú bársčo pozapichované v nose, v jazyku, v uchu. Potom poniektoré osoby to majú pozapichované aj inde, ale to nepoviem kde. Niektorí hovoria, že nejedia mäso, a niektorí zasa nejedia ani jogurty a syry. Hlavne baby sú v tomto strašne extrémistické , a poniektoré sú potom tenké jak žirafin chvost.

Aj jeden fanúšik došeul na ich koncert mu vynadať… foto amentma


Niektorí si zas na koncerte píšu všeličo na ruky, napr: X, čo znamená neznámu z rovnice. Sú to asi vyznávači nejakej matematickologickej sekty. Jeden tam chodí a rozdáva samolepky a ukazuje fotky a plagáty. Sú tam všelijaké psy, a niekedy aj mačky. Jeden pes tam bol, čo nemal kožu, lebo ju použili na kožuch. Tak pre toto všetko robím roknrolové koncerty.


J: Keby si bol Popoluška a mal by si tri oriešky, čo by si si prial pod stromček?

P: Rizek.

Jano si práve čvachtol do nohavíc, foto amentma


J: Kde všade ste boli s Vašim hlukom zahrať do tanca?

P: Všelikde, ale väčšinou len na Slovensku, Morave a v Čechách. Hralo sa nám vždy dobre a niekedy sa nám aj nehralo dobre. Hrali sme väčšinou s death, black, grind a punk kapelami. Podivuhodné je, že sa vždy a všade naša hudba nesmierne páči a to je vidieť aj na množstve predaných nosičov. Ešte nikdy sme sa nestretli s negatívnym ohlasom, všade nás len chvália a pochlebujú nám, to asi ajpreto, lebo sme už hviezdy. Pár koncertov sme aj museli zrušiť, pretože sa náš bubeník nemohol vzrušiť a tak sme mu museli cicinu sušiť, aby si mohol gumenú bábu ušiť.

“Ráno, ráno, len ta teba xJesusx myslím…” foto amentma


J: Kto vymýšla tie pičoviny na koncertoch ako prdenie a grganie do mikrofónu, hranie na vysávači či hrať na záchodovej rúre?

P: Všetky tieto veci vymýšľa legendárny Jozef Króner.

Dneska už sú chalani krajší, Čad – Ľudia smrdia


J: Máte v rodine nejakého ľudového baviča?

P: Strýco Marcin je tatkovho bratranca sestry syna čo má známeho, tak jeho babky kamarát.


J: Po kom si zdedil gén vtipkovania?

P: Bude to asi po strýcovi Marcinovi, ako som už v predchádzajúcej odpovedi naznačil.


J: Prečo má Baška taký jebnutý strih na beatlsákov?

P: Jej vlastnými slovami: “Aby nevyzerala jak každý trtko čo robí zin.”


J: Prečo sa každá pesnička volá inakšie?

P: To čo ty nazývaš inakšie, sa medzi ľuďmi ovládajúcimi teóriu jazyka nazýva SYNONYMIA.

Ten čo diriguje, ten čo búcha a ten čo furt lamentuje, foto amentma


J: Zasraný intelektuál a záver už je len Váš…

P: Dík za rozhovor, dúfam, že som zabral čo najväčší priestor v tvojom neadertálskom plátku a dúfam, že tý čo si to prečítali až do konca sú už osvietení a budú konať iba skutky dobra a odriekania. Tiež chcem povedať, že máme v pláne split 7″ EP s ENTRAINS MASSACRE /ger/, potom split 7″EP s MASHER /brazil/ a split 7″EP s grind šlehou MESRINE /Kanada/. To je pre všetok dnesko a kto chci bel móže písať na adresu:


Pam Anderson, Silikónová 20, Pičkavároš, 546921, Kozovo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s