The Sick

English text after Slovak one. THE SICK a právnik MATLOCK, čo majú tieto dve mená spoločné? Neviete? No predsa pole pôsobnosti. Kým the SICK je našlapanou hardcore punk kapelou, tak Matlock je super právnik zo San Franciska. Presne toto mesto majú spoločné obe mená. THE SICK navštívili Európu po druhykrát a ani raz som neoľutoval, že som ich prišiel pozrieť a podporiť. Kapelka, ktorá šíri posolstvo jednoty, bratstva a tolerancie v scéne. Je to jedna z mála USA kapiel, ktorá nielen rozpráva, ale hlavne koná. A o tom nás už mohli 2 x presvedčiť na vlastnej koži v Bratislave v roku 1999 a tuším ešte v roku 2000, kedy tento rozhovor vznikol.

Sick sú: W:Warrner /basa/
N: Nicky /spev/
T: Tony /bicie/
S: Steve /gitara
a pýtal sa J: Jesus 

Ahoj , tu je Warner a s ním aj prvé kolo otázok. Zatiaľ sme tu len dvaja , ja /Warner/ a Steve, lebo Tony a Nicky sú mimo mesta, ale oni sa určite ukážu. Tu je to… 

The Sick – Bulletproof

J: Rád by som vedel niečo z histórie the SICK /členovia, nástroje atď./ Prečo ste začali hrať? Máte nejakú filozofiu, ktorá vás spojuje? Dôvody prečo hráte? 

W: /Warner/ The Sick sa sformoval v decembri 1996. Potom, čo členovia si odohrali už svoje v iných kapelkách v San Francisku. Chcel som dať dokopy kapelu, ktorá sa bude vyznačovať veľkou energiou a pozitívnym odkazom. Chceme obecenstvo, ktoré bude odchádzať s adrenalínom a nadšením bez požitia drog alebo alkoholu. Naším odkazom je jednota /Unity/ a slobodná myseľ /Free thought/. 

S: /Steve/ Sick je tu na to, aby spojil ľudí. Ak čítaš naše texty a cítiš vibrácie počas nášho hrania, budeš rozumieť tomu, že chceme oslavovať koniec politického tlaku a deptania v hudobnom svete. Jednoducho povedané: chceme vyzdvihnnúť slobodu a jednotu.


 
J: Warner, keď si bol prvýkrát v Bratislave, hovoril si, že si hral s Chuck Berrym, je to naozaj pravda? Skús si prosím Ťa spomenúť, čo ti tieto časy priniesli? Máš nejaký zvláštny zážitok s ním? 

The Sick zostava ako sme ich videli v Bratislave

W: Je to pravda. Hrať s Chuck Berrym bolo veľmi super. Naučil som sa disciplíne a tolerancii, počas koncertovania a turné s Chuckym. 

J: Prečo hráte práve hardcore ako štýl vášho posolstva? 

W: Mám rád všetky štýly, ale Hardcore/Punk je mojim najobľúbenejším. Každý z nás, v Sick-u, má rozmanitú záľubu hrať aj iné štýly, ale keď sa zídeme ako The Sick, zvuk z nás vychádza v podobe hardcore punku. 

J: Všetci v kapele nepijú a neužívajú nelegálne drogy, ale viem, že sXe nie ste. Fajčíte cigarety. Aký máte názor na SxE u vás doma a v Európe?

S: Naša kultúra sa vyvinula do stupňa, kde väčšina kids , ktorý boli nabitý energiou v 80tych a v 90tych rokoch a pôsobili v scéne, teraz sú buď mŕtvy alebo vo väzení. Niektorý to vzdali a odišli a tí čo ostali sa rozhodli stopnúť tu záťaž, alebo sa rozhodli už nikdy nepodlahnúť drogám alebo alkoholu na prvom mieste. Straight edge kids sa starajú o svoje zdravie fyzické i duševné. Nezáleží na tom,kde žiješ. 

W: To je pravda, nie sme sXe, ale nepijeme alkohol a neužívame drogy. Je to naša osobná voľba. Pre každého z nás to znamená niečo iné, každý má na to svoj názor. Bez toho by sme tu asi ako kapela neboli. Toto je naša cesta ako zostať pravými rebelmi. Čistá myseľ nemôže byť porazená.

J: Ako sa Vám hralo na turné s Delusion? Čo na chalanov môžete prezradiť, niečo nekalého z ich sXe života /hehe/? 

Gilman klub v SF, The Sick archív

S: Delusion boli mojou oblúbenou kapelou počas nášho turné po Európe v 1999. Sú to milí chalani, ktorí produkujú serióznu , tvrdú muziku. Požičali mi aj gitarový aparát počas 4 koncertov, kedy mi odišiel ten môj. Aj napriek tomu, že sú sXe a my nie /hehe/. Aj to sú dôvody, prečo sú fajn. Na nás veľmi dobre zapôsobili a myslím si, že aj na okolie. 

W: Delusion sa stali mojou obľúbenou kapelou. Mali sme s nimi len dobré zážitky a srandu počas nášho turné. Radi by sme si s nimi zahrali aj počas … aj počas nášho plánovaného turné v roku 2000 /leto/. 

J: Povedz mi , prosím Ťa, niečo o scéne v San Francisku. Aké tam hrajú kapely? Ktorá sa Vám najviac páči? Ktoré kapely mali najväčší vplyv na tvorbu Sick?


 
S: Scéna tu u nás je dosť konzervatívna a všetky kapely sa poznajú a je medzi nami niečo ako bratstvo. Najviac hrávame s kapelami: Insolence, Zero Bullshit, LicaSto, Tom Foolery, Broken Vision alebo Spike 1000…Myslím si, že o Broken Vison ešte budeš počuť na ďalší rok, chystajú sa totižto na EU turné. Prichystajte si prdele.

J: Čo si myslí Sick o rasizme? V Amerike aj v EU je dosť populárny afro americký rap a ako vieme, často je dosť rasovo orientovaný proti bielym…
 
S: Gangsta Rap je súčasťou západného pobrežia a ich kultúry. Oni rozprávajú príbehy zo svojho života, z ulice a rozprávajú o ich Amerike. Naša história stále žije. Žili tu pod veľkými tlakmi počas minulých rokov /potláčanie práv, otroctvo atď./ Je to jedna z ciest ako sa uplatniť. Bude to pokračovať donekonečna a je v tom veľa peňazí a zločinu. 

W: Rasizmus … ummmm … všade keď niekam idem, je tam rasizmus. Je to nenávisť. Snažím sa nedostať do toho istého štádia. Napríklad: okúsil som rasizmus na našom turné po Európe, ale ako som povedal, nenechám sa do toho zatiahnuť po pocitovej ani rozumovej stránke. Tá osoba síce vyhrala, ale môj názor nezmenila.
 
J: Čo robia členovia SICK, keď nekoncertujú? Ako trávite voľný čas ? /Hobby/
 
S: skejtujem, trávim čas so svojimi priateľmi a spolubývajúcimi. Pracujem ako návrhar web stránok, na plný úväzok, preto nemám veľa voľného času. 

W: ja pracujem na bookovaní koncertov pre jednu firmičku. Managerujem a robím promotion. Ak mám chvíľu čas, tak sa flákam s priateľmi po HC/Punk koncertoch. Najradšej s mojim najlepším kamošom Carlom.
 
T: jazdím na bicykli a píšem pesničky. 

S Heňom v roku 1997, kedy im produkoval album

N: hrám veľa na bicie a tiež jazdím na bicykli vo voľnom čase. 

J: Máte nejaký slogan, alebo heslo, ktorého sa držíte? 

W: UNITY ! 

J: Čo bolo prvým vašim impulzom k tetovaniu? A čo to bolo?

S: Chcel som dožičiť môjmu egu trošku zmeny svojho tela…mám tetovania,ktoré som si nakreslil ja sám. Sú to dôležité veci z môjho života a týmto si ich chcem pripomínať a nezabudnúť na ne. 

W: Dávam si len veci ,ktoré majú pre mňa spirituálny význam. 

J: Aký je Váš názor na tetovanie? Pretože niekto si myslí, že je to výsada námorníkov či väzňov. Ako sa pozerá spoločnosť v SF na tetovania? 

S: V niektorých oblastiach je tetovanie znakom toho, že si bol vo väzení, ale v mestách je to len módny doplnok. Veľa ľudí sa dnes tetuje a čoraz viac je tých mladších, ktorí nepremýšľajú o budúcnosti svojho tetovania. Raz sa zobudia a budú to chcieť zmeniť.
W: Súhlasím so Stevom. 

J: Je niečo na svete čo by ťa donútilo stopnúť aktivity v SICK-u? Alebo niečo čo by stoplo tvoju životnú cestu? 

S: Som jediný, ktorý zostal medzi tým čo som a kam sa chystám ísť. 

W: Ak tu nie si pre niečo, si tu pre nič ! 

T: Ľudia sa ťa budú snažiť zastaviť, nedaj sa ! 

J: Prečo si myslíš, že sa ľudia zaraďujú medzi sXe kids? Čo bolo prvým momentom pre vstup do hnutia? 

S: SxE odštartoval piesňou od Minor Threat. Ľudia si to privlastnili /myšlienky/ a spravili z toho hnutie. 

J: Boli ste niekedy sXe? 

S: Nepotrebujem nálepkovať svoje JA. Neužívam drogy, nepijem a nefajčím cigarety. Ak to spravím , je mi zle. Je to pre mňa jednoduché. 

W: Bol som SxE, máme veľa SxE fanúšikov a priateľov. Príčina prečo som sa prestal hlásiť k SxE bola, že som bol hrozne uzavretý. Myslím tým, že ak nie si SxE, nemôžeš sa s nami baviť /SxE kids/. To platilo, keď som bol mladší. Zistil som, že potrebujem všetkých, nie len sXe kids ,ale aj punkerov, hard core kids a iných ľudí z môjho života. 

Producenta im robil H.Rollins v 1997.

Žiaľ podľa informácii W. Harrison z kapely the SICK je mŕtvy už vyše roka. Odpočívaj v pokoji bráško.

The Sick live 2002

ENGLISH TEXT

THE SICK Hello Jesus, here is the answers to your first set of questions for The Sick. Sorry for the wait, but Tony and Nicky are out of town. So, round 1 is answered by Warner and Steve. 

J: I´d like to know something about the history of the SICK /members, what equipment you play/. Why did you start to play in the SICK? Do you have any special ethos behind the band?

Warner: (Bassist) The Sick was formed in December of 1996. After playing in many bands, I wanted to put together a band that focus on High Energy and a positive Message. We wanted the audience to leave the show with an adrenaline rush without the use of Drugs and Alcohol. Our Message is Unity and Free Thought. To Unite the Hardcore Scene Globally!!! 

Steve: (Guitarist) The Sick is here to bring people together.. if you read our lyrics and feel the vibe when we play, you will understand that we want to celebrate the end of political oppression in the music industry. In simple terms: we want to celebrate freedom and unity. 

J: When we talked in Bratislava, you said Warren that you used to play with Chuck Berry, am I right? Please try to refresh your memory and tell us more about the experience. Did you have any special experience with Chuck? 

Warner: (Bassist) This is true. Playing with Chuck Berry was very special for me. I learn Discipline and Tolerance for being on Tour. 

J: Was hardcore style the natural pick of music style for your message?
Warner: I love all styles of music. But, Hardcore/Punk is my favorite. Everyone in The Sick is very Diverse with playing various styles of music. But, when we come together as The Sick….the sound comes out as Hardcore. 

J: You guys are not drinking , you are not using drugs but you are not sXe – you only smoke cigarettes. What is your opinion about straight edge in America and differences between European kids and kids across the pond?

Steve: Our culture has evolved to a level where most of the kids who were getting loaded in the 80’s and 90’s are either in jail or dead. that leaves the rest of us who either decided to stop getting loaded or who never abused drugs and alcohol in the first place.. Straight edge kids just have an awareness about their health and sanity. It doesn’t matter where they live. 

Warner: This is true, we are not sXe, but we do not Drink and do drugs.It’s a Personal choice each member has made on their own terms. But, we feel without this,there would be no band. It is our way of being True Rebells. A clear mind can’t be fooled! 

J: How was the tour with Czech band DELUSION? What can you say about the guys? 

Steve: Delusion was my favorite band that we played with in Europe.. They were the nicest guys who threw down some seriously heavy music on stage. They let me use their guitar amp for 4 shows in a row when the one i was using was broken.. as far as sXe, i think that has something to do with why they are so cool. They have a heightened awareness of their surroundings and themselves. 

Warner: Delusion is one of my favorite Hardcore Bands.We had a great experience touring with them. I look forward to playing more shows with them on our summer tour. 

J: Tell me more about the scene in San Francisco? Do you have loads of bands playing shows? What are your favorite ones?

Steve: we have a tight scene here and all the bands we play with have a sense of brotherhood with us.. the bands we play with most are: Insolence, Zero BullShit, Lica Sto, Tom Foolery, Broken Vision, and Spike 1000.. I think you’ll be hearing about Broken Vision in the next year or so.. they are kicking some serious ass out here.. 

J: What do you think about the racism in general? What I am hearing the gangsta rap is very popular across the coast and loads of racism filled lyrics.

Steve: Gangsta Rap is just a part of the west coast culture.. they’re just telling their story from the streets.. it’s a part of america. Our history is still alive here. There is a long history of oppression and that’s just the way it is.. Gang mentality has provided certain factions with a way to survive and i imagine it will continue for a long time. there’s a lot of money in crime.. 

Warner: Racism….ummmm….every where I go,there is racism.I think of it as HATE. I Choose not to give into it. For example: I experience a little racism on our tour in Europe, but I choose not to let that Taint my feelings and thoughts of my experience. Other wise, that person who is Racist wins! 

J: What do you fellas do in your free time?

Steve: skateboarding, spending time with my friends and roommates. i work as a web developer full time, so i don’t have much free time. 

Warner: I work on most of the bookings with our manager and Promoters. When I’m not doing that,I’m going to Hardcore/Punk Shows,hanging out with my best friend Carl! 

Tony: I ride my Bike!Write songs.
 
Nicky:I bike ride also and play alot of Drums! 

J: Do you have motto you stand by?

Steve: surrender, but don’t give yourself away.
Warner: Unity. 

J: Why did you get yourself tattooed?
Steve: I wanted to indulge in myself and change the way i look.. I got a design that I drew. It had significance for where I was in my life and I got it at a time that i wanted to remember forever. 

Warner: I only put Spiritual Things on my Body.

J: What is your opinion about tattoos, because some people think that people who got tattoos are criminals or a drug dealers. How is it in America?

Steve: in rural areas, tattoed people look like criminals, but in the cities, it is nothing more than a fashion statement. people are getting too many tattoo’s too young too fast. some people will wake up one day and regret it. 

Warner: agree with Steve! 

J: Is there anything in the world what can make you stop playing in a band or do music?

Steve: I am the only one who stands between where I come from and where i’m going. 

Warner: If you don’t stand for something,you’ll fall for anything. 

Tony: People will try to stop you,but don’t let them! 

J: What do you think why people have started whit straight edge? What was the first moment why the sXe has started? 

Steve: straight edge started with the song by Minor threat. People just took it upon themselves to create the movement. 

J: Have you ever been sXe?
Steve: i don’t need to label myself to feel like i belong. i don’t use drugs, drink or smoke cigarettes.. when i do it makes me miserable. it’s that simple. 

Warner: I was sXe, we have alot of sXe friends like you.The reason I am not is because my mind was closed.Meaning,if you were not sXe,you could not hang out with me. As I’ve grown,I see I need everyone. I am human,we all are human.I need sXe, but I also need Punks,Hardcore kids and other people in my life for me to growth. 

Tony: We look forward to seeing you on our next Tour!!! 

Warner: Hold Fast Stand True 

Unfortunately the news came from across the pond Warner the bassist died shortly after the interview was done. Rest in peace gentle soul.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s